BENDRUOMENĖS

PATARNAUTOJAI

Kviečiame prisijungti prie augančio patarnautojų būrio.

Liturginiai patarnavimai kasdien (išskyrus pirmadienius).

Susitikimai ir pamokėlės su patarnautojais: kas antrą trečiadienį.

Užsirašyti galima  bažnyčios zakristijoje po Šv. Mišių.

2023 09 17 (39).jpg

PATARNAUTOJAI

Mieli jaunuoliai, kviečiame jus burtis į patarnautojų bendruomenę.
Altoriaus patarnautojo tarnystė – tai ypatinga galimybė tarnauti Dievui ir žmonėms, augti tikėjime ir augti kaip asmeniu. Jei jaučiate kvietimą tarnauti, atsiliepkite ir tapkite dalimi mūsų bažnyčios bendruomenės. Drąsiai prisijunkite ir patirkite, kokia įspūdinga yra ši tarnystė!

Kada vyksta pamokėlės?
  • kas antrą savaitę (dažniausiai trečiadieniais) po Šv. Mišių (kartais būna išimtys)
Nuo kiek metų galima patarnauti:
  • Geriausia po I komunijos (pasitaiko išimčių)
Kaip užsirašyti į patarnautojų būrį:
  • Zakristijoje po Šv. Mišių
Ką darome atlikdami patarnautojo pareigas?
  1. Ieškome artimo ryšio su Dievu ir žmonėmis: Patarnautojai yra kviečiami būti arčiau Viešpaties per šventąsias Mišias ir liturgijos šventimą, bet ne turime pamiršti maldos prieš šv. Mišias ir kasdienybėje.
  2. Esame padėjėjai liturgijos metu :  Patarnautojai padeda kunigams, atliekant įvairius praktinius veiksmus – neša žvakes, paruošia indus, išdėlioja reikalingus daiktus, skaito, gieda ir atlieka dar daug skirtingų funkcijų.
  3. Esame pavyzdžiais kitiems:  Patarnautojai tampa sektinais pavyzdžiais kitiems tikintiesiems, rodydami tarnystės ir atsidavimo svarbą. Stengiasi būti pavyzdžiais ne tik liturgijos metu, bet ir kasdienybėje.
  4. Ieškome dvasinio augimo: Tarnystė padeda giliau suprasti tikėjimą, pažinti Bažnyčios tradicijas, stiprinti savo ryšį su Dievu, klausytis Evangelijos žodžių ir gyventi pagal Kristaus mokymą. Todėl patarnautojai jungiasi prie parapijos: veiklų, renginių, maldų ir susitikimų.
  5. Ugdome atsakomybės jausmą: Patarnautojai ugdo savo ir artimo atsakomybę, nes vieną iš pagrindinių užduočių – padėti užtikrinti sklandų Šv. Mišių šventimą.
  6. Skatiname komandinę veiklą: Patarnautojai veikia kartu su kitais patarnautojais, kunigais ir tikinčiaisiais, stiprindami bendrystę ir pasitikėjimą. Stengiasi priimti kiekvieną tokį koks jis yra - su teigiamais ir neigiamais bruožais - ir ugdo savo širdį pagal Kristaus širdį.
  7. Esame bendruomenės dalimi:  Altoriaus patarnautojai yra svarbi parapijos bendruomenės dalis ir stengiasi dalyvauti įvairiuose parapijos veiklose, ne tik Šv. Mišiose.
  8. Kuriame draugystės ryšius:  Tarnaujant prie altoriaus, galima susipažinti su kitais bendraamžiais ir užmegzti stiprias draugystes, kurios auga kartu tikėjime.
  9. Ugdome praktinius įgūdžius:  Patarnautojai mokosi praktinių įgūdžių (kaip elgtis liturgijos metu, laikytis tam tikrų tradicijų ir veiksmų tvarkos).
  10. Ugdome drąsą:  Per tarnystę patarnautojai mokosi nebijoti atsakomybės ir būti Viešpaties įrankiais, kaip tai moko Evangelija (Mt 8, 23-27), kur Jėzus skatina pasitikėti ir nebijoti audrų.

Prisijunkite ir leiskite savo tikėjimui augti tarnaujant Dievui ir bendruomenei!